free walking tour

Free Walking Tour Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere free walking tour ücretsiz yürüyüş turu demektir. Avrupa’nın birçok şehrinde ve dünyanın bazı yerlerinde, yerine göre süresi değişen 1- 2 saatlik rehber eşliğinde yapılan ücretsiz şehir turlarıdır.
Google’da “free tour” ya da “free walking tour” şeklinde arama yaptığınızda ücretsiz şehir turları sonuçlarını bulabilirsiniz. Daha kısa yoldan, gideceğiniz şehrin adını yazıp da arama yapabilirsiniz. Örneğin; free tour prague ya da free walking tour prague araması yaparsanız. Prag’ta düzenlenen ücretsiz şehir turlarını görebilirsiniz.

Niçin bu ücretsiz turlar var?

Bu ücretsiz turları, genel olarak tur firmaları düzenler. Pek tabi kendilerini tanıtmak için. Bu, hem insanların hem de firmaların işine geliyor.

Nasıl Programlanıyor?

Tur firmarlarının sitelerinden veya çeşitli ücretsiz turların bulunduğu sitelerden ya da sadece o şehre özel ücretsiz şehri turu olan bir siteden rezervasyon yaptırıyorsunuz. Rezervasyon tabi her zaman gerekmiyor. Buluşma yeri, buluşma saatine göre kayıt oluyorsunuz ve vakti gelince turun tadını çıkarıyorsunuz.
Son olarak tur sonunda ister bahşiş bırakın, ister bırakmayın. Bazı turlara öğrenciler rehberlik ediyor.Bahşiş vermek tamamen size kalmış.

İyi seyahatler!